Katra mamma savā pēcgrūtniecības ķermenī izskatās un jūtas savādāk. Dažām sievietēm pēc grūtniecības palīdz atbalstošs apģērbs, piemēram, Core Restore pēcdzemdību josta pirmajās dienās pēc dzemdībām liek justies ērtāk un atbalstītām.

Katra sieviete, sākot no Kardašjanas līdz Cardi B un Džesikai Albai, un varbūt pat kāda no tavām kaimiņienēm, kurai nesen piedzimis mazulis, ir nēsājusi pēcdzemdību atbalsta jostu. Var šķist, ka tā ir viena no slavenību modes lietām, taču praksē vēdera apsiešanai tūlīt pēcdzemdību periodā ir daudz priekšrocību: vēdera siešanas māksla ir tehnika ar dziļām saknēm Āzijas kultūrā. Tās izcelsme tiek apstrīdēta, taču tiek uzskatīts, ka tā radusies pirms gadsimtiem Malaizijas karaļnamā, kur vēdera apsiešana bija pazīstama kā bengkung. Tradicionālajās Latīņamerikas dzemdībās vēdera apsiešanai izmantoja faja. Japāņu mammas pēc dzemdībām apsēja savus vēderus ar saraši. Afroamerikāņu kopienās pēcdzemdību vēdera apsiešana ir sena tradīcija: vēdera apsējs tiek pastāvīgi pārbaudīts un attiecīgi regulēts, kad dzemde saraujās. Pat daudzas indiāņu ciltis izmantoja vēdera apsiešanu, lai veicinātu atveseļošanos.

Tātad pēcdzemdību vēders ar to kaut kādā veidā ir saistīts diezgan ilgu laiku. Tas bieži ir bijis saistīts arī ar ārstnieciskiem augiem, eļļām, siltumu un atpūtu. Svarīgi atcerēties, ka vēdera apsiešana negarantē pirms grūtniecības ķermeņa formu, kā arī nav brīnumzāles pret visu. Tā arī nesniegs jums smilšu pulksteņa figūru, ar kuru lielās daudzas slavenības. Saskaņā ar tradīciju tā ir izmantota kā daļa no rituāla, lai atbalstītu dzemdētājas atveseļošanos. To veic kombinācijā ar eļļām un masāžu, lai palīdzētu dzemdei, ādai un vēdera muskuļiem atgriezties pirms grūtniecības izmērā un stāvoklī. Tās mērķis ir palīdzēt sievietes ķermenim, sniedzot viņai nepieciešamo atbalstu laikā, kad ķermenis ir vājš, emocijas ir spilgtas un jaunā dzīve kopā ar mazuli var būt nogurdinoša. Nav brīnums, ka atbalstošā vēdera josta ir izmantota tik daudzās dažādās kultūrās. Kura jaunā māmiņa gan nevēlētos justies aprūpēta un atbalstīta šajā jaunajā dzīves posmā?

Kā atbalsta josta palīdz atveseļoties?

Daudzas sievietes uzskata, ka pēcdzemdību atbalsta jostas nēsāšana nodrošina papildu atbalstu vēdera un muguras muskuļiem, kad tie ir vāji. Atbalsta josta var arī veicināt labāku stāju, mazināt muguras sāpes un stabilizēt iegurni. Tās ideja ir sniegt papildu atbalstu dzemdējušām sievietēm un vairot viņu pašapziņu. Mazinoties sāpēm, tas arī mudina sievietes palikt aktīvas. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka, lai gan atbalsta josta nodrošina nepieciešamo atbalstu, to nedrīkst izmantot, lai ārstētu kādu veselības stāvokli. Galu galā atveseļošanās notiek tikai tad, kad jūs atkal ļaujat muskuļiem strādāt.“

Pēcdzemdību vēdera apsiešana ir izmantota dažādās kultūrās visā pasaulē gadsimtiem ilgi. Apsiešana ir izmantota kā ārstniecisks rituāls kopā ar dažādām dziedināšanas metodēm. Dažās kultūrās vēdera apsēju nēsā 40 dienas, citās 100 dienas. Šī ir bijusi daļa no pēcdzemdību atkopšanās rituāla, ko mēs esam lielā mērā aizmirsuši vai kāds nekad nav eksistējis mūsdienu Rietumu sabiedrībā. Tomēr tas nenozīmē, ka neesi pelnījusi atveseļošanos, atbalstu un palīdzību, ko atbalsta josta tev var piedāvāt.

Vai man vajadzētu valkāt jostu treniņa laikā?

Pēc dzemdībām tavi vēdera muskuļi ir novājināti, un atjaunot saikni ar muskuļiem var būt diezgan liels izaicinājums. Var būt noderīgi valkāt atbalsta jostu ikdienas aktivitāšu un vieglu vingrinājumu laikā, jo tas palīdz labāk sajust un aktivizēt dziļos vēdera muskuļus. Atbalsta josta kalpo arī kā atgādinājums, lai saglabātu pareizu stāju, kā arī palīdz novērst traumas aktivitāšu laikā.“

Atceries pirms vingrojumu uzsākšanas pārrunāt to ar savu ārstu, lai būtu droša, ka drīksti atsākt fiziskās aktivitātes pēc dzemdībām.

Vai man vajadzētu valkāt atbalsta jostu pēc ķeizargrieziena?

Pēc ķeizargrieziena vēdera muskuļi ir novājināti, un tev ir maz iespēju tos kontrolēt. Atbalsta josta var nodrošināt papildu atbalstu, kas tev šobrīd ir nepieciešams. Turklāt atbalsta josta var arī palīdzēt atbalstīt ķeizargrieziena rētu, turot kopā vēdera muskuļus un mudinot tevi būt aktīvai bez sāpēm.”

Jaunajām māmiņām bieži esmu ieteikusi uz slimnīcu ņemt līdzi atbalsta jostu. Ārsts, vecmāte vai medmāsa ir vislabākie informācijas avoti par tavu individuālo stāvokli. Ja viņi iesaka pagaidīt dažas dienas pirms jostas nēsāšanas, klausi viņus!

Cik ilgi jāvalkā atbalsta josta?

Pēcdzemdību atbalsta josta var sniegt lielisku atbalstu uzreiz pēc dzemdībām, taču to nav nepieciešams valkāt ilgāku laiku. Sāc izmantot savus muskuļus, tiklīdz jūties ērti. Laiks ir ļoti individuāls, taču atbalsta josta visefektīvāk darbojas pirmajās 6 līdz 12 nedēļās pēc dzemdībām.“

Mēs iesakām Core Restore atbalsta jostu valkāt 6 līdz 12 nedēļas, taču, ja atveseļošanās prasa nedaudz ilgāku laiku, vari to valkāt ilgāk. Vienkārši atceries, ka, lai tavi vēdera muskuļi sāktu atjaunot zaudēto stabilitāti, tie ir jāaktivizē. Ja rodas šaubas vai jautājumi, var būt labi sākumā sazināties ar grūtnieču fizioterapeitu, kurš var sniegt precīzāku padomu par tavu individuālo situāciju.

Ikdienā atbalsta jostu iesakām nēsāt aptuveni 2-8 stundas dienā, īpaši tādu aktivitāšu laikā, kas prasa labu stāju, piemēram, barojot bērnu ar krūti, stumjot ratus un ceļot bērnu. Tas viss ir atkarīgs no tā, cik liels atbalsts tev ir nepieciešams un cik spēcīgi ir tavi vēdera muskuļi pēc dzemdībām. Atbalsta jostu var nēsāt arī vieglāku vingrinājumu laikā, jo tā palīdz sajust un aktivizēt dziļos vēdera muskuļus. Atbalsta jostu nedrīkst valkāt naktī.

  

Ar ko Core Restore atbalsta josta atšķiras no citām pēcdzemdību atbalsta jostām?

Galvenā atšķirība starp Core Restore pēcdzemdību atbalsta jostu un vairumu citu tirgū pieejamo atbalsta jostu ir tās priekšpuses dizains. Core Restore atbalsta jostai ir divi atsevišķi stiprinājumi priekšpusē, kas ļauj tai lieliski piegult pie ķermeņa. Jostas stiprinājumus iespējams noregulēt sev piemēroti ar atsevišķi izvietotām mīkstām aizdarēm. Pateicoties tam, atbalsta josta lieliski apkļaujas ap vēderu neatkarīgi no ķermeņa formas. Sastāvot no atsevišķām daļām, Core Restore atbalsta josta ir ērta arī sēdēšanai, nesaritinās un nerada neērtības sajūtu.

Izstrādājot Core Restore atbalsta jostu, esam ņēmuši vērā gan funkcionalitāti, gan komfortu. Core Restore atbalsta jostas tehniskais materiāls ir izstrādāts speciāli mums. Šis materiāls ir ārkārtīgi elastīgs un tajā pašā laikā ļoti mīksts un ērts pret ādu. Atšķirībā no daudzām citām atbalsta jostām, Core Restore atbalsta josta ir pilnībā bez lateksa.

Vai atbalsta jostas nēsāšana joprojām ir efektīva, ja dzemdēju pirms trim nedēļām? Vai tad, ja dzemdēju pirms diviem gadiem?

Atbalsta josta ir visefektīvākā pirmajos divos līdz trīs mēnešos pēc dzemdībām, tāpēc tā joprojām ir noderīga jau pēc dažām dzemdībām nedēļām. Atbalsta jostas nēsāšana ir īpaši noderīga, ja jūti, ka vēders joprojām ir vājš un tev ir nepieciešams lielāks atbalsts labai stājai. Josta atgādina par pareizu stāju un palīdz aktivizēt dziļos vēdera muskuļus. Tā var arī palīdzēt ar muguras sāpēm un mazināt nepareizu stāju.

Ja tev ir diastasis recti vai tavi vēdera muskuļi joprojām ir vāji dažus gadus vai vairākus mēnešus pēc dzemdībām, mēs iesakām sazināties ar grūtniecības fizioterapeitu vai savu ārstu. Viņi apskatīs neatbilstības apmēru starp taviem vēdera muskuļiem un pēc tam varēs novērtēt tavu individuālo situāciju un ieteikt vingrinājumus vai medicīniskas alternatīvas. Var izmantot jostu, lai saistītu vēdera muskuļus, taču, iespējams, labākais risinājums ir stiprināt iegurņa pamatni un vēdera muskuļus ar kustību. Tas ir labākais iespējamais resurss, lai radītu praktisku risinājumu. Tikai atceries, ka rūpēties par sevi nav grēks! Diastasis recti nav normāla lieta, un to var izārstēt.

Cik ciešai jābūt atbalsta jostai valkāšanas laikā?

Atbalsta josta ir jāvalkā tā, lai tā cieši pieguļ ķermenim, bet nebūtu pārāk cieši. Vajadzētu būt tā, lai ir ērti elpot caur vēderu. Komforts ir galvenais, valkājot atbalsta jostu: tās mērķis ir atbalstīt tevi un likt justies ērtāk. Tāpēc, ja jūti, ka tavs ķermenis sāk sāpēt, noņem to.