Visi vecāki droši vien ir dzirdējuši teicienu, ka iesnas nav slimība un tās nav jāārstē utt. Jā, ir jau bērni, kam iesnas nav nekas briesmīgs – nu pāris dienas patek deguns un viss. BET ir daudz arī tādu, kam iesnas nozīmē deguna blakusdobuma iekaisumu, vidusauss iekaisumu, lielas galvassāpes un ļoti sliktu pašsajūtu. Turklāt ir arī tādi bērni, kam ir astma, kas ir alerģiski vai tml.

Pirms neesat pavadījis nomoda nakti kopā ar bērnu, kurš cieš no iesnām un nevar paelpot, jums var šķist, ka iesnas nav slimība. Bet, ja visu nakti esi turējis bērnu uz rokām, iesnas kļūs par kaut ko vairāk, nekā tikai "viegla saaukstēšanās".

  1. Iesnas nav nekas nopietns!

Ja runājam par zīdaiņiem, saaukstēšanās viņiem ir īpaši sarežģīta. Bērni līdz 6 mēnešu vecumam prot elpot tikai caur degunu. Tāpēc zīdaiņiem iesnas ir ļoti mokoša slimība. Viņu deguna gļotāda ir vārga, un iekaisuma gadījumā rodas stipra tūska. Nāsis ir šauras, tāpēc pie mazākā traucējuma kļūst neiespējami elpot caur degunu. Īpaši tas ir jūtams, bērnu barojot, kad bērniņš zīžot vienlaikus pūlas ievilkt gaisu un atlaiž krūti. Mazulītis raud un mēģina atsākt ēst, bet atkal neizdodas. Skaidrs, ka tā ir liela problēma – gan bērnam, gan vecākiem, kam ar šo jāpūlas tikt galā, papildus visam pārējam.

  1. Iesnas pāriet pašas no sevis.

Mēs visi esam dzirdējuši šo mantru, ka iesnas, ja tās ārstē, pāriet 7 dienās, bet ja ne – ilgst veselu nedēļu. Jā, pagaidām nav izdomātas tādas zāles, kas ārstē no pašām iesnām, ir tikai tādas, kas mazina simptomus. Ir dažādas pieaugušajiem domātas zāles, taču bērniem domātās drīkst izmantot tikai no otrā dzīves gada. Arī pieaugušajiem deguns jātur brīvs no sekrēta, citādi degunā uzkrājušās gļotas var izraisīt komplikācijas, kas var beigties ar deguna blakusdobuma vai vidusauss iekaisumu. Pat pieaugušajiem tas ir ļoti nepatīkami, kur nu vēl bērniem.

  1. Deguna atsūkšana ir sāpīga, jo bērns raud!

Nē, deguna atsūkšana noteikti nav sāpīga! Vismaz ne ar Nosiboo ierīcēm. Nosiboo ierīces ir izstrādātas sadarbībā ar speciālistiem un ārstiem, tāpēc, darbojoties pat ar visstiprāko atsūkšanas jaudu, tās zīdainim nevar kaitēt. Kāpēc tad bērniņš raud, ja nesāp? Tas ir tāpat kā ar nagu griešanu. Vairums bērnu to ļauj darīt bez mazākās pretošanās, taču ir bērni, kas, jau ieraugot šķērītes, sāk histēriski kliegt. Bet tu taču zini, ka nagu griešana nav sāpīga, un zini arī, ka bez tās nevar iztikt. Tāpēc tu parasti turi bērnu cieši ciet un iespējami ātri to izdari – pat ja bērns bļauj kā uz moku rata, KAUT GAN TAS NESĀP! Bērniem nepatīk, ka viņus cieši tur un viņi nevar kontrolēt notiekošo. Tā tas ir vienmēr! Daži bērni pēc laika pierod pie deguna atsūkšanas, bet citi nē. Turklāt, ja mums jāizvēlas, vai bērns dažas sekundes pabļauj, vai arī visu nakti nespēj gulēt – es domāju, ka te izvēle ir skaidra!

  1. Deguna aspirators izsūc ārā smadzenes! - Neraizējieties, nekas tāds nav iespējams.